"Caridina Japonica"

Nie ma chyba lepszej "ekipy sprzątająco-czyszczącej" niż stadko Caridina japonica- czyli popularnych krewetek Amano... :)Mimo iż bardzo trudno ją rozmnożyć i
Caridina japonica nie jest tak rozpowszechniona na polskim rynku jak najbardziej popularne Caridina cf. Babaulti czy Neocaridina denticulata sinensis "Fire Red", każdy
ceniący sobie czystość w akwarium akwarysta, dobrze wie, że jest ona po
prostu niezastąpiona! Po prostu nie ma drugiego tak efektywnego
pożeracza glonów w akwarium. Wystarczy kilka sztuk w około 100-litrowym
akwarium, aby przy odpowiednim prowadzeniu zbiornika, zapomnieć co to
są glony! :-)
Występowanie: Japonia

Wielkość:
Samce osiągają 3-4cm, samice 4-5 cm

Dymorfizm płciowy:
  Samice osiągają większe rozmiary, mają większy odwłok. Ponadto plamki ciele samic są nieco wydłużone i w miarę regularne (ułożone w linię), w przypadku samców są przeważnie okrągłe i nieregularne.

Zachowanie:
Bardzo spokojna, nie atakuje innych zwierząt akwariowych. Lubi przebywać w grupach. Jej ciągłym zajęciem jest jedzenie ;). Jak większość krewetek Caridina Japonica wymaga spokojnego towarzystwa.

Parametry wody:
Nie ma specjalnych wymagań co do parametrów, oczywiście wypadałoby aby utrzymywały się one w wytyczonych normach tj trzeba dbać o niski poziom azotanów, azotynów, ograniczyć do minimum wahania pH itp. Należy też uważać aby nie przegrzać wody (szczególny problem w gorące letnie dni)

Pokarm:
Wszelkie
glony, tabletki ze spiruliną, sparzone liście sałaty, gotowana marchewka, banan i inne wynalazki :)

Rozmnażanie:
Bardzo trudne, możliwe jedynie w słonej wodzie. Co prawda od momentu zapłodnienia do momentu wyklucia larw Caridina Japonica może przebywać w słodkiej wodzie, jednakże larwy nie przeżyją w niej więcej niż 10 dni.
Name:

Komentarze: