Kolejne gatunki 126 litrowego akwarium.Kolejnymi gatunkami krewetek które zostały wpuszczone do akwarium są Caridina gracillirostris "Red Nose" (Pinokio),  Caridina cf. Cantonensis "Crystal Red" Caridina cf. Cantonensis "Biene"(w miejsce Hummeli, które osiedlą 225 litrowe akwarium.


Na razie zdjęcia i opisy
Caridina gracillirostris "Red Nose" (Pinokio) Caridina cf. Cantonensis "Crystal Red", opis Caridina cf. Cantonensis "Biene" nastąpi wkrótce.

Caridina gracillirostris "Red Nose" (Pinokio)

Trochę danych (zaczerpnięte ze strony www.novina.pl):


Wygląd: Krewetka o przezroczystym ciele z charakterystycznym czerwonym nosem - stąd też jej nazwa. Na jej ogonie również może wytępować czerwone zabarwienie w zależności od miejsca pochodzenia.

Pochodzenie:
Indie.

Rozmiar:
Samce do 3,5 cm, samice do 5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Środowisko:
Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka do twardej o odczynie w granicach pH 6,8-7,5 ,krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Pokarm:
Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie:
Przeobrażenie zupełne, czyli samica nosi jajka, z których wykłuwają się larwy. W naturze larwy spływają wraz z nurtem rzeki do morza gdzie przechodzą dalsze przeobrażenia. Tak wiec do rozrodu potrzebne jest zasolenie wody w zbiorniku z larwami.

Inne:
Krewetka ta należy do mało znanych na naszym rynku. Jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów.
Krewetka płochliwa, potrafi cały dzień się ukrywać w gąszczu roślin, aby wyjść tylko na posiłek.
Potrafi pływać w toni wodnej podobnie jak ryby. Należy zwrócic szczególna uwagę na pokarmy roślinne, gdyż krewetka ta potrafi podskubywać rośliny w akwarium.


Caridina cf. Cantonensis "Crystal Red"
Trochę danych (zaczerpnięte ze strony www.novina.pl):

Wygląd: Krewetka o czerwonym ubarwieniu z elementami białego pigmentu. W zależności od gradacji ilość bieli jest większa lub mniejsza i tworzy charakterystyczne białe pasy różnej szerokości. Krewetki najwyższych gradacji maja większa ilość bieli niż czerwieni.

Pochodzenie:
Japonia - forma wyselekcjonowana, forma dzika pochodzi z Chin.

Rozmiar:
Samce do 2,5 cm, samice do 3,5 cm w zależności od warunków jakie im zapewnimy.

Środowisko:

Temp. wody ok. 21-26 stopni, woda miękka (TWO <10 ) o lekko kwaśnym odczynie (pH 6,5-6,8), krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.

Pokarm:

Glony rosnące w zbiorniku, dodatkowo warto urozmaicać im dietę o
inne pokarmy dostępne na rynku przeznaczone dla krewetek. Karmę można
przyrządzić również we własnym zakresie.

Rozmnażanie:

Przeobrażenie niezupełne, czyli samica rodzi już w pełni rozwinięte krewetki. Do rozrodu wybieramy najlepiej ubarwione osobniki tak aby uzyskać najlepsza gradację. Na grzbiecie samicy tworzy się charakterystyczne "siodełko", czyli miejsce gdzie samica produkuje jajeczka. Miejsce to jest widoczne zaraz pod pancerzem- zazwyczaj jest koloru brązowego. Zapłodnienie wygląda tak, że samiec dosiada samicy. Samica po akcie przenosi jajeczka pod odwłok, gdzie nosi je przez ok. 4 tygodnie. Po tym czasie rodzą się młode, które od pierwszych dni żerują jedząc to co dorosłe krewetki. W jednym miocie ilość młodych waha się od 5 do ok. 30 sztuk krewetek wielkości ok. 1,5 mm . Młode dojrzewają w wieku około 4 miesięcy. Najlepiej nie krzyżować między sobą osobników blisko ze sobą spokrewnionych.

Inne:

Krewtka ta należy do grupy serrata i nie powinna być trzymana z innymi osobnikami tej grupy poza jednym wyjątkiem ale o tym w innym wątku. Tak więc należy ustrzegać się trzymania tej krewetki między innymi z Cardina sp. "Tiger". Jak większość krewetka ta również lubi przebywać w stadzie. Dlatego też odpowiednim zbiornikiem dla nich będzie zbiornik powyżej 20 litrów.
Name:

Komentarze: